چگونه کودک را در طول زمان حمام ایمن نگه داریم

چگونه کودک را در طول زمان حمام ایمن نگه داریم

وقت حمام است! حمام می تواند مکانی عالی برای بازی ، کار بر روی مهارت های حسی و حرکتی ، و حتی یادگیری در مورد اهمیت تمیز ماندن باشد! همچنین می تواند بخشی کلیدی از روتین کودک شما باشد.

وقتی صحبت از ایمنی به میان می‌آید، باید در طول زمان حمام اقدامات بیشتری انجام داد. از آنجایی که آب، صابون و سطوح سخت در آن دخیل هستند، مهم است که به نوزادان و کودکان آموزش دهیم که چگونه در حین شستشوی دوبله ایمن بمانند.

 

در اینجا چند نکته ایمنی برای ایمن کردن کل فرآیند و تمیز کردن وجود دارد:

با حمام اسفنجی شروع کنید. هنگامی که نوزاد در هفته اول یا دو هفته پس از تولد است، حمام اسفنجی ممکن است بی خطرترین باشد. حمام اسفنجی تا زمان افتادن بند ناف و بهبودی ناف توصیه می شود که برای برخی از نوزادان تا 2 هفته طول می کشد.

پس از آن، کودک آماده استفاده از وان کودک یا سینک است. نوزادان معمولاً برای حدود 6 ماه از این حمام های مخصوص استفاده می کنند، اما بسته به اندازه و توانایی های کودک می تواند متفاوت باشد. تا زمانی که کودک نتواند به تنهایی بنشیند و در حالت نشسته بدن خود را کنترل کند، برای یک وان حمام واقعی آماده نیست. بعلاوه، اگر کودک کوچکتر باشد، ممکن است تا چند ماه دیگر از وان حمام کودک بیشتر رشد نکند – و این اشکالی ندارد!

مهم نیست که کودک در سینک، وان یا وان حمام است، هرگز کودک یا کودک را بدون مراقبت رها نکنید. برای یک نوزاد تازه متولد شده، باید همیشه دستان خود را روی آنها نگه دارید. برای کودکی که می تواند به طور مستقل در وان بنشیند، همیشه در دسترس بازو باشید.

مطمئن شوید که آب خیلی گرم یا سرد نباشد. در حالت ایده آل، دمای آن حدود 100 درجه فارنهایت خواهد بود. دمای هوا نیز مهم است، زیرا شما نمی خواهید کودک زمانی که از حمام خارج می شود سرد شود. دمای هوای ایده آل برای نوزاد حدود 75 تا 80 درجه فارنهایت است. برای کنترل بهتر دمای آب، گاهی اوقات قرار دادن آب در وان قبل از ورود کودک به داخل وان کمک می کند.

آب را کم عمق نگه دارید. وقتی در بزرگسالی به حمام فکر می‌کنیم، تصور می‌کنیم که بیشتر وان را پر می‌کنیم و همه چیز را به جز سرمان زیر آب می‌بریم. اما برای یک نوزاد، آب در واقع باید بسیار کم عمق باشد و بیشتر بدن او خارج از آب خواهد بود. توصیه می شود ارتفاع آب حدود 2 اینچ باشد. سپس می‌توانید از یک فنجان برای برداشتن آب و در تمام طول حمام روی بدن کودک بریزید.

ناحیه را عاری از لغزش و محافظت از نوزاد نگه دارید. برای جلوگیری از لیز خوردن از تشک های ضد لغزش استفاده کنید و همیشه صابون و شامپو را با آب بشویید. از یک پوشش دهانه نرم یا رشته فرنگی برای پوشاندن دهانه آب استفاده کنید، در صورتی که کودک سر خود را به آن برخورد کند.

فقط از مقدار کمی صابون استفاده کنید. صابون برای تمیز کردن ما عالی است! اما زیاده روی باعث لغزنده شدن بیشتر می شود. همچنین می تواند پوست کودک را خشک کند. فقط یک مقدار کم با مقداری آب می تواند راه درازی داشته باشد.

به صداها حساس باشید کودک ممکن است از صداهای غیرمعمولی که در حمام می شنود، مانند آب جاری یا شستشوی توالت، ناراحت شود. حتی ممکن است صدای شما در حمام متفاوت باشد. حتماً با صدای آرام و آرام با کودک صحبت کنید و از صداهای بلند خودداری کنید تا محیطی آرام برای کودک ایجاد کنید .

در پایان حمام، نوزاد را تا حد امکان خشک کنید. این نه تنها برای سلامت پوست آنها مفید است، بلکه کار با آنها را آسان تر می کند! خشک کردن همچنین می تواند یک تجربه حسی آرام بخش برای کودک باشد.

یک قانون «دویدن در حمام ممنوع» ایجاد کنید. اگر فرزندان شما به اندازه کافی بزرگ هستند که می توانند راه بروند و بدوند، به آنها بیاموزید که هرگز در حمام و وان ندوند. تشخیص اینکه کجا ممکن است آب یا صابون روی زمین وجود داشته باشد دشوار است، بنابراین بهتر است با احتیاط راه بروید!

تمام وسایل برقی را از برق بکشید. همانطور که کودکان بزرگتر می شوند و می توانند به طور مستقل در اطراف حرکت کنند، باید مطمئن شوید که هیچ احتمالی برای خیس شدن وسایل برقی یا داخل وان حمام وجود ندارد. توصیه می شود وسایل برقی در صورت عدم استفاده از برق جدا بمانند و در صورت امکان در یک اتاق جداگانه نگهداری شوند.

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.