چگونه به کودک کمک کنیم خودش بایستد

چگونه به کودک کمک کنیم خودش بایستد

همه در مورد اولین قدم های کودک صحبت می کنند – اما در مورد اولین پایه کودک چطور؟ ممکن است این یک مهارت حرکتی با جشن و شادی زیاد نباشد، اما هی، هنوز یک معامله بسیار بزرگ است!

 

چه زمانی کودک برای اولین بار شروع به ایستادن با حمایت می کند؟ کودک با کشیدن چیزی برای ایستادن با حمایت شروع به ایستادن می کند. معمولاً در حدود 7 تا 12 ماهگی کودک شروع به بالا کشیدن خود می کند تا بایستد. شیئی که بر روی آن می کشند و برای حمایت از آن استفاده می کنند می تواند هر چیزی در ارتفاع آنها باشد که به آنها کمک می کند تا احساس استواری کنند، مانند یک تکه مبلمان یا دست شخصی.

چه زمانی کودک بدون حمایت به تنهایی می ایستد ؟ این می تواند در اوایل 9 ماهگی اتفاق بیفتد، اما برای برخی از نوزادان این اتفاق در حدود 12 ماهگی رخ می دهد. و این اشکالی ندارد! هر نوزادی به طور متفاوتی از ایستادن رنج می برد.

وقتی کودک به تنهایی می ایستد، در ابتدا فقط چند ثانیه می ایستد، اما توانایی او برای ایستادن به تنهایی بهتر می شود. اما انتظار نداشته باشید که کودک همیشه شروع به ایستادن کند – ممکن است تا زمانی که حدود 13 تا 15 ماهگی به پایان برسد، بیشتر از چند ثانیه به تنهایی بایستد.

 

بررسی کنید که چه انتظار دیگری از کودک خود دارید. نقاط عطف آنها را اینجا دنبال کنید!

نقاط عطف 7-9 ماهه

نقاط عطف 10-12 ماهه

نقاط عطف 13-18 ماهه

نوزاد بدون حمایت چه نیازی دارد؟ آنها باید پاها، لگن و ماهیچه های اصلی را تقویت کنند تا بتوانند به تنهایی بایستند. این ماهیچه‌ها همان ماهیچه‌هایی هستند که برای غلتیدن، نشستن و خزیدن از آن‌ها استفاده می‌کنند و می‌توان با فعال نگه داشتن کودک و کمک به او برای رسیدن به نقاط عطف حرکتی‌شان تقویت کرد.

اگر بچه بیفتد چه کار می کنید؟ به یاد داشته باشید، زمانی که کودک برای اولین بار ایستادن را یاد می گیرد، زمین خوردن عادی است ! برای ماه‌ها، کودک فقط می‌تواند یک یا دو ثانیه بایستد. بنابراین سقوط انتظار می رود.

 

در اینجا چند نکته ایمنی وجود دارد که آنها در حال یادگیری ایستادن هستند:

  • زمانی که آنها برای اولین بار به چیزهایی دست می زنند، فقط روی سطوح نرم راه بروید و بایستید.
  • از پله ها اجتناب کنید.
  • در دسترس کودک باشید.
  • آنها را از اجسام سخت یا تیز دور نگه دارید.
  • فقط روی زمین راه بروید و بایستید، نه روی سطوح بالاتر مانند تخت یا نیمکت.
  • اطمینان حاصل کنید که هر گونه اثاثیه نزدیک به زمین/دیوار وزن داشته باشد یا به آن متصل باشد، در صورتی که کودک در هنگام افتادن سعی می کند آن را بگیرد یا با استفاده از مبلمان خود را به سمت بالا بکشد.

مگر اینکه نشانه ای از آسیب وجود داشته باشد یا کودک شما به کمک نیاز داشته باشد، خوب است که هنگام زمین خوردن آرام باشید. اگر کودک ببیند والدینش آرام هستند، ممکن است ناراحت نشوند. یک لحظه به کودک فرصت دهید تا خودش را جمع کند و سپس به حرکت بازگردد!

به یاد داشته باشید، زمانی که کودک به تنهایی شروع به ایستادن و راه رفتن می کند، وقت آن است که کودک را اثبات کنید! برای ایمن نگه داشتن خانه خود ، این نکات محافظت از نوزاد را بررسی کنید.

 

چگونه می توانید به کودک کمک کنید تا بدون حمایت بایستد؟

با تقویم بازی های کودک همراه باشید. این بازی ها باعث حرکت کودک و تقویت عضلات مهم برای آن سن می شود.

به کودک اسباب بازی های کوچک و سبکی بدهید که در حالت ایستاده بتواند در دست بگیرد. این به آن‌ها کمک می‌کند احساس کنند چیزی را «چسب می‌کنند» و ممکن است تمایل بیشتری به ایستادن طولانی‌تر داشته باشند!

اسباب‌بازی‌ها را روی سطوحی حرکت دهید که کودک را تشویق می‌کند در طول بازی به حالت ایستاده حرکت کند. به عنوان مثال، اگر زمانی که کودک روی زمین است، اسباب‌بازی را روی کاناپه جابه‌جا می‌کنید، ممکن است بخواهند خود را بالا بکشند تا بایستند تا با اسباب‌بازی بازی کنند. این به کودک کمک می کند تا مهارت های قدرت و تعادل را برای ایستادن بدون حمایت رشد دهد.

با سایر نوزادان همسن خود یا کمی بزرگتر که ایستاده اند بازی کنید. آنها این رفتار را خواهند دید و شاید هم بخواهند آن را امتحان کنند.

روی تقویت حس دهلیزی کودکتان تمرکز کنید . این به تعادل و صاف ایستادن کمک می کند. راه‌های انجام این کار شامل تکان دادن و تاب دادن نوزاد، حمل آن‌ها در موقعیت‌های مختلف، و اجازه دادن به آن‌ها برای امتحان کردن حرکات مختلف حرکتی مانند بالا رفتن از بالش است.

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.