غرغر کردن کودک چیست و چه زمانی شروع می شود؟

غرغر کردن کودک چیست و چه زمانی شروع می شود؟

زمانی که کودک به 4-6 ماهگی می رسد، ممکن است به نظر برسد که او حرف های زیادی برای گفتن دارد – اما شما نمی توانید هیچ یک از آنها را بفهمید! صدایی که کودک قبل از گفتن اولین کلمات خود تولید می کند به نام غرغر کردن شناخته می شود.

ممکن است حرف زدن مزخرف به نظر برسد، اما بخش مهمی از رشد ارتباطات کودک است. برای دریافت پاسخ به تمام سؤالات غرغر خود، بیشتر بخوانید!

غرغر کردن چیست؟

غرغر کردن مرحله ای از رشد زبان اولیه است که در آن کودک صداهای همخوان – مصوت یا مصوت – صامت مانند “ما”، “دا” یا “اوم” تولید می کند. غرغر تکراری در مرحله بعدی اتفاق می افتد (مثلاً “ماما”). در نهایت، کودک صداهای مختلفی (یعنی “ماباگا”) را با هم ترکیب می کند که به آن غوغاهای متنوع می گویند . وقتی نوزاد غرغر می کند، به استفاده از دهان، تولید صدا و یادگیری الگوهای ارتباطی عادت می کند، بنابراین می توانند شروع به صحبت کنند!

چه زمانی نوزادان شروع به غر زدن می کنند؟

هر نوزادی متفاوت است، بنابراین تغییراتی در زمان شروع غر زدن وجود دارد. انتظار می رود که حباب حدود 4-6 ماه ظاهر شود.

آیا غرغر کردن یک نقطه عطف است؟

بله، حرف زدن زودهنگام یک نقطه عطف 4-6 ماهه است. در این سن، کودک باید از اصوات صامت و مصوت در غرغر کردن استفاده کند، مانند «دا، دا، دا». آنها همچنین ممکن است از غرغر کردن برای جلب توجه شما در این سن استفاده کنند.

صدای غرغر کردن چیست؟

در اوایل، صدای بچه صدادار صامت است. آنها ممکن است مانند “با” یا “دا” به نظر برسند. اما صدای هر نوزادی که غرغر می کند یکسان نیست. غرغر کردن کودک ممکن است بسته به زبان یا زبانی که در معرض آن قرار می گیرد متفاوت باشد!

همانطور که کودک در حرف زدن بهتر می شود، رشته های بلندتری از صداها تولید می کند. این رشته ها ممکن است شبیه به “بالا بالا” یا “mi-mi-mi” به نظر برسند. گاهی اوقات شبیه کلمات واقعی به نظر می رسد (مانند “ما-ما”)، اما گاهی اوقات مانند کلمات مزخرف به نظر می رسد.

آیا غرغرهای کودک معنایی دارد؟

همانطور که کودک بیشتر غرغر می کند، آنها شروع به تقلید صداهایی می کنند که در اطراف خود می شنوند – به این معنی که سعی می کنند کلماتی را بیان کنند! اگر صدای همخوانی قابل تشخیصی از آنها شنیدید، سعی کنید کلمه را برای آنها تمام کنید. به عنوان مثال، اگر آنها به سگ اشاره کردند و گفتند « کن»، پاسخ دهید «بله! این همان do g است!»

آنها همچنین ممکن است شروع به استفاده از حرکاتی مانند اشاره کنند تا آنچه را که می خواهند به شما نشان دهند. کودک بسیاری از کلماتی که شما می گویید را می فهمد، حتی اگر هنوز نتوانند آنها را بیان کنند. بنابراین مطمئن شوید که در طول روز با آنها ارتباط برقرار کنید!

آیا گریه ها یا جیغ زدن ها به حساب می آیند؟

گریه، ناله کردن و صداهای دیگری مانند جیغ زدن، غرغر کردن نیستند، بلکه روش های ارتباطی هستند که کودک قبل از اینکه بتواند صحبت کند از آنها استفاده می کند. گریه ها و ناله ها بیشتر در دوره 0-3 ماهه شنیده می شود.

اگر کودک غرغر نمی کند چه؟

اگر کودک در حدود 7 ماهگی شروع به حرف زدن نکرده است، با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی صحبت کنید. آنها ممکن است همکاری با یک آسیب شناس گفتار زبان را برای کمک به کودک در برقراری ارتباط توصیه کنند.

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.