خزیدن چه کمکی به رشد کودک می کند؟

خزیدن چه کمکی به رشد کودک می کند؟

بدون شک خزیدن برای مهارت های حرکتی درشت کودک عالی است ! این یک نقطه عطف حرکتی و یک قدم مهم و هیجان انگیز در استقلال کودک است. خزیدن به رشد عضلات و مفاصل اطراف شکم، پشت، باسن و شانه ها و قدرت و تعادل برای راه رفتن کمک می کند.

اما آیا می دانستید که خزیدن می تواند بیشتر از رشد حرکتی درشت کودک کمک کند؟ در اینجا مناطق دیگری وجود دارد که از خزیدن سود می برند!

 

  • رشد حسی: خزیدن روی فرش، کاشی، پتو، چمن و غیره تجربیات حسی متفاوتی را برای کودک فراهم می کند. همچنین به تعادل (حس دهلیزی) و آگاهی بیشتر بدن ( حس عمقی ) کمک می کند. در نهایت، خزیدن به ردیابی بصری و درک عمق کمک می کند. به عبارت دیگر، خزیدن از طرق مختلف به حواس کودک کمک می کند!
  • بازی : وقتی کودک در حال خزیدن است، می خواهد در طول زمان بازی بخزد. حرکت بیشتر و تغییر موقعیت در طول زمان بازی منجر به کاوش بیشتر می شود که به استقلال و اعتماد به نفس کمک می کند .
  • عملکرد اجرایی : مهارت های زندگی کودک، مانند حل مسئله و حافظه فعال، با خزیدن قابل کمک است. خزیدن به کودک کمک می کند تا مهارت های حل مسئله خود را بهبود بخشد. آنها باید بفهمند که چگونه از یک مکان به مکان دیگر برسند یا چگونه اسباب بازی مورد نظر خود را بدست آورند. حرکت بیشتر در اطراف نیز حافظه کاری آنها را تمرین می دهد، زیرا آنها یاد می گیرند که چگونه یک منطقه را در حالی که به طور مستقل در آن حرکت می کنند، ترسیم کنند.
  • مهارت های حرکتی ظریف: یک حالت سنتی خزیدن به کشش انگشتان کودک کمک می کند. این به عملکردهای حرکتی ظریف مانند استفاده از ظروف یا طراحی و بازی با اسباب بازی کمک می کند.
  • تغذیه : خزیدن به تقویت قدرت دست و ثبات شانه کودک کمک می کند. این ماهیچه ها به کودک کمک می کنند تا خودش را تغذیه کند.
  • رشد مغز: خزیدن نیاز به هماهنگی هر دو طرف بدن دارد. این یک کار عالی برای مغز در حال رشد است و جسم پینه ای را تقویت می کند، ناحیه ای از مغز که به برقراری ارتباط دو طرف بدن کمک می کند.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.