آیا دوقلوها به طور همزمان به نقاط عطف رشد می رسند؟

آیا دوقلوها به طور همزمان به نقاط عطف رشد می رسند؟

بچه ها را دو برابر کنید، لذت را دو چندان کنید! وقتی دوقلو دارید، طبیعی است که نحوه انجام کارها را با هم مقایسه کنید. شما مقایسه کنید که آنها دوست دارند چه بخورند ، چگونه بازی می کنند و چقدر خوب می خوابند .

با توجه به اینکه آنها کارهای زیادی با هم انجام می دهند، طبیعی است که تعجب کنیم که آیا دوقلوها باید همزمان به نقاط عطف رشد برسند . بالاخره آنها دوقلو هستند و در یک محیط بزرگ می شوند – آیا نباید با همان سرعت رشد کنند؟

پاسخ کوتاه این است که خیر، حتی دوقلوها نیز با سرعت های متفاوتی رشد می کنند. با وجود اینکه دوقلوها اشتراکات زیادی دارند، دوقلوها هنوز دو فرد منحصر به فرد هستند و تفاوت های فردی زیادی دارند. همانطور که ممکن است یکی موز و دیگری سس سیب را ترجیح دهد، آنها نیز به طور متفاوتی رشد می کنند! بنابراین، اگر یکی از دوقلوها راه می‌رود اما دیگری همچنان در حال خزیدن است، اشکالی ندارد!

در اینجا برخی از بهترین راه ها برای ردیابی دقیق رشد دوقلو آورده شده است:

به محدوده سنی توجه کنید، نه روزها یا هفته های دقیق. آیا تا به حال متوجه شده اید که نقاط عطف با یک محدوده سنی (مانند 4 تا 6 ماه )، به جای ماه یا هفته دقیق مشخص می شوند؟ نقاط عطف در محدوده هستند زیرا هر نوزادی متفاوت است – حتی دوقلوها. بنابراین، نوزادی که در 4 ماهگی به نقطه عطف 4 تا 6 ماهگی می رسد، در مسیر درستی قرار دارد و نوزادی که در 6 ماهگی به آن می رسد نیز همینطور است. نقطه عطفی مانند پیاده روی ممکن است در اوایل 10 ماهگی یا تا اواخر 15 ماهگی اتفاق بیفتد. اگر یکی از دوقلوها در 10 ماهگی راه برود اشکالی ندارد، دیگری در 15 ماهگی راه برود!

نقاط عطف دوقلوها را جداگانه مستند کنید. از آنجایی که دوقلوها دو فرد منحصر به فرد هستند، مهم است که نقاط عطف آنها را جداگانه دنبال کنید. معمولاً یک نوزاد وجود ندارد که ابتدا به تمام نقاط عطف برسد، و احتمالاً به همه آنها در یک زمان نخواهند رسید. چک لیست نقطه عطف ما را بررسی کنید و برای هر کودک لیست های جداگانه نگه دارید!

آیا دوقلوها دیرتر از نوزادان تک قلو به نقاط عطف می رسند؟ نوزاد “تک قلو” یک نوزاد مجرد است، نه یکی از دوقلوها یا چند قلوهای دیگر. از آنجایی که میزان نارسی با چند قلوها بیشتر است، این می‌تواند منجر به این شود که نوزاد به زمان بیشتری برای رسیدن به نقاط عطف خود نیاز داشته باشد – اما این به این معنی نیست که کودک دچار تاخیر است! در واقع، مطالعات نشان داده است که هیچ تفاوتی در رسیدن به نقاط عطف حرکتی بین دوقلوها و تک قلوها در محدوده طبیعی وجود ندارد.

اگر نوزادان نارس به دنیا بیایند، ماساژ می تواند راهی عالی برای کمک به رشد آنها باشد. درباره ماساژ + 30، 10، 5 برای نوزادان نارس بیاموزید .

درست مانند هر کودک دیگری، اگر دوقلو دارید، نقاط عطف آنها را دنبال کنید تا مطمئن شوید که با آنها ملاقات می کنند. اگر یک یا هر دو دوقلو شروع به عقب افتادن در رسیدن به نقاط عطف یا نشان دادن الگوهای حرکتی غیر معمول کردند، از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود بپرسید که در مرحله بعد چه کاری انجام دهید. آنها ممکن است به یک درمانگر ارجاع دهند، که بتواند به این مسائل رسیدگی کند.

بنابراین، اگر دوقلو، سه قلو یا هر چند قلو دارید، اگر به شکلی متفاوت در حال رشد هستند، از آن ناراحت نشوید! فقط نقاط عطف آنها را جداگانه دنبال کنید و با هر گونه نگرانی با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی تماس بگیرید.

 

, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.